ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 23/03/2013

Τα αποτελέσματα των ομάδων της πόλης μας

Β ΑΝΔΡΩΝ
ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡΔΙΚΚΑ ΕΟΡ. – ΔΥΝΑΜΗ ΚΟΖΑΝΗΣ 72-63

Με τον  Τσαγκάνη να πετυχαίνει double-double, τον Κούση να βάζει τα κρίσιμα καλάθια   και όσους αγωνιστήκαν να βοηθούν στο  ξέσπασμα του 3ου δεκάλεπτου,  η Ελπίδα επικράτησε της Δύναμης με 72-63
 Τα 10λεπτα: 16-20, 13-14, 25-9, 18-20
Ελπίδα (8/16): Μπισουκης 4,  Ριζου 5(1), Αλεξίου 18(4), Καλαμήτσος 3, Τσαγκάνης 18(1) ΡΑ 8 ΡΕ 7 , Μίχος Γ 10 (2), Κουσης 14
Δύναμη Κοζάνης (11/17): Πιτένης 3, Αναγνώστης 10, Τόλικας 2, Σωτηρίου 9(1), Κόλλιας 18(2), Κυριλλίδης 10, Τσαμπουρης 11

ΠΑΙΔΩΝ 3
ΑΡΙΩΝ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ 47 - 48 (18-22)

Με τις τελευταίες επίθεσης να χάνονται από τους παίκτες του Αρίων η ομάδα του Γ. Δημητριάδη έχασε στο τέλος από την ομάδα των Γρεβενών.
 ΦΟΙΝΙΚΑΣ – ΝΕΑΠΟΛΗ  46 - 36
Με πολλές απουσίες λόγω τραυματισμών και με τον αρχηγό της ομάδας να δίνει με τις προσπάθειες του την ώθηση που χρειάζεται η ομάδα για  να πάρει την νίκη (αποχώρησε από το 3ο δεκάλεπτο εξαιτίας των τραβηγμένων φουλ που του καταλογίστηκαν).
Η νίκη ήταν αποτέλεσμα της αμυντικής λειτουργίας των μικρών του Φοίνικα ενώ με ώριμες επιλογές στην επίθεση έδειξαν ότι σταθερά βελτιώνονται και σε αυτό το κομμάτι του παιχνιδιού τους.

*Αρνητικός πρωταγωνιστής του αγώνα ο προπονητής της Νεάπολης που διαμαρτυρόταν από το 1ο λεπτό του παιχνιδιού για τα σφυρίγματα των διαιτητών.
Τα δεκάλεπτα: 9-10, 14-8, 8-8, 15-10
Φοίνικας (7/21 ): Πουλασικίδης 10(1), Μήτκας 7, Χριστοδουλου 11, Καρανάκης 2, Καλισάη 3, Βασιλάκης 6, Καραλάζος 7
Νεάπολη (9/22 ): Παγάνας 20, Κατρανίδης 7, Μπαγιωτάς 5(1), Ταταρίδης 2, Γιαπουτσής 2