79 - 56
Α.Π.Σ. ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ - ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
59 - 75

ΑΡΙΩΝ – ΚΑΣΤΟΡΙΑ  56 – 71

Οι 2 ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με την Καστοριά να διατηρεί ένα προβάδισμα 2-5 πόντους. Στην 2η περίοδο όμως οι φιλοξενούμενοι πάτησαν γκάζι και κατάφεραν προηγηθούν στο ημίχρονο με 27-38.
Στο β΄ μέρος η Καστοριά έκανε πολλά λάθη, έχασε εύκολα καλάθια κάτι που εκμεταλλεύτηκε ο Αρίων και να μειώσει 44-49 με το Πανίδη όμως να έχει 4 φάουλ και να αποσύρεται στο πάγκο.
Ο Αρίων μείωσε  στο 37ο σε  54-60 αλλά η αστοχία στις βολές δεν βοήθησε να γίνει η εκπληξη.

Τα 10λεπτα: 15-21, 27-38, 45-51, 54-71
Αρίων: Σταυρίδης, Πουτούκης Α. 3, Πανταζής 11, Τσολάκης 6, Κοτζακόλιος 9, Δουλκερίδης 6, Νικηφορίδης , Γκέκας 8 (2), Χ΄΄ Ηλιάδης, Πανίδης 11 (1)
11/20 , 18/43 , 3/14 , 20-11 ΡΑ-ΡΕ, 10 ΑΣΣ, 10 ΚΛ 23 ΛΑΘ
Καστοριά: Δαραβίγκας 17 (3), Βλάχος, Λέκος, Κωνσταντινίδης 1, Γουμπιδένης 9 (1), Καραμήτσος 21 (1), Καλαπούτης 4, Μπέγας 7, Άνθιμος, Παράσχος 7, Χότζα, Νελάϊ 5.

ΑΠΣ – ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 59-75
Ο πρωτοπόρος Αριστοτέλης «τα χρειάστηκε» για 15 λεπτά από την ψυχωμένη Πτολεμαΐδα η οποία προηγήθηκε μέχρι και 12 πόντους (24-12στο 9ο).Στο 2ο δεκάλεπτο η ομάδα του Αριστοτέλη έκανε ένα σερί 2-16 και πήγε μπροστά στα αποδυτήρια με 34-38.
Στο 2ο ημίχρονο ο Αριστοτέλης με περισσότερες εναλλακτικές λύσεις κατάφερε να αποκτήσει μια διαφορά ασφαλείας  (39-55 στο 27) την οποία και κράτησε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

.

Τα 10λεπτα: 24-14, 34-38, 46-62, 59-75.
ΑΠΣ: Παναγιωτίδης, Καλομενίης 27 (3), Σκορδάς 3 (1), Μητκάνης, Σίσκος 1, Πέκος 5 (1), Ιωσήφ, Ευθυμιάδης 15, Ίτσκος, Αθανασιάδης 8, Εσπερίδης, Βεράνης.
Αριστοτέλης Φλώ: Σιδηρόπουλος 7 (1), Μαυρουδίου 7 (1), Κεσίδης, Κέκελης 11 (3), Τούζος 7, Ιωαννίδης 5 (1), Παπούλιας 10, Βίτκας 12 (2), Παπαγρηγορίου 1, Φυντάνης 7 (1), Βασιλείου 8, Σαββόπουλος.
ΒΕΛΒΕΝΤΟΣ  - ΦΟΙΝΙΚΑΣ 66-53
Την πιο  ψυχομένη του εμφάνιση σε ένα ιδιαιτέρα σκληρό παιχνίδι έκανε ο Φοίνικας. Αφού ξεπέρασε το σοκ του 1ου δεκάλεπτου με τα φουλ να είναι 1-10  σε βάρος του  και το σκορ στο 21-6 υπέρ του Βελβεντού, με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να φτάσει μέχρι και τους 6 πόντους την διαφορά ( 59-53 στο 37) αλλά έως εκεί. Το τελικό 66-53 προσέφερε ακόμα 2 βαθμούς  στην ομάδα του Βελβεντού στην προσπάθεια του  να μπει στα playoff.

10λεπτα:21-5, 14-18, 14-16,17-14
Βελβεντό: Ροπουτης4, Ζανδες 10 (2), Μπιλιουμης 4,Σουμπουρας 25(3), Τσιτσιοκας 5, Ρήγας 3(1), Παπαιδης 9, Σιμος 6
ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ματας 16,  Γούλιος 8 (2), Παπουλίδης Α 4 (1),  Κεχαγιάς 4 , Αθανασιάδης 9 (1),  Κωστάκογλου 8(2), Μπαρδάκης 4

NIKH ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤ. 65-34
Ακόμα μια βαριά γνώρισε ο Απόλλωνας έχοντας πλέον 0/8 στο πρωτάθλημα. Την επόμενη αγωνιστική ο Απόλλων θα αντιμετωπίσει στο γειτονικό ντέρμπι τον Λασσάνη.
Τα δεκάλεπτα: 19-10, 37-20, 52-27, 65-34
ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ: Κρητικού 15(5), Τζίμπο Χ. 3, Σαρηγιαννίδου 6, Καββαδία, Καββαδά, Σταματέλου, Ψυχογιού 10, Σούνδια 3, Γράψα, Πρίφτη, Δεληγιάννη 28.
ΑΠΟΛΛΩΝ: Χωλοπούλου 7, Αθανασιάδου 2, Κλάγκου 2, Λογδανίδου 14, Κοτζαϊτση 2, Δεληγιώργη 7

Β ΑΝΔΡΩΝ
 ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡΔΙΚΚΑ - ΕΟΡΔΑΙΑΣ ΑΜΥΝΤΑΣ ΣΚΟΠΙΑΣ 54-70
Το γνωστό της νεκρό 3ο δεκάλεπτο πρόδωσε ξανά την ομάδα της Ελπίδας, ο Αμύντας με πίεση σε όλο το γήπεδο κούρασε την μονότονη επιθετικά ομάδα της Ελπίδας, παίρνοντας μια διαφορά ασφαλείας την οποία και αύξησε στο 4ο δεκάλεπτο κλείνοντας τον αγώνα με 54-70.

Τα δεκάλεπτα: 20-15, 34-33,46-58(12-25),54-70
Ελπίδα (19/27β): Φραγκουλίδης 25, Καλαμήτσος 2, Κουνέλης, Τσαγκάνης 12, Κουσης 12, Λειβαδίτης 1, Ρίζου 2, Ασιανός
Αμύντας Σκοπιάς(8/11Β): Παπαχρήστος 12, Δήμου 6, Δημητρίου 8, Παπαθανασίου 3, Αδάμου 13, Αθανασιάδης 10, Θεοφανίδης 2, Μάγγος 6, Πινόπουλος 10