.
ΠΑΟ - ΑΡΙΩΝ  75 - 80
ΛΑΣΣΑΝΗΣ -  ΑΠΣ 73 - 74
ΦΟΙΝΙΚΑΣ – ΑΙΑΝΤΑΣ  61 -89

Το  ασφυκτικό πρεσάρισμα του Αμυνταίου σε συνδυασμό με τον τραυματισμό του Μπαρδάκη από το 1ο δεκάλεπτο δεν έδωσαν στον Φοίνικα το δικαίωμα να σκεφτεί ότι μπορεί να χτυπήσει τον αγώνα.
 .
Τα δεκάλεπτα : 12-21, 12-24, 12-32, 23-12
ΦΟΙΝΙΚΑΣ (17/27): Ματας 18, Γούλιος 12, Κωστάκογλου 8(1)  Παπουλίδης Α. 9, Μπίντσης 3, Σιαπαλίδης 11
ΑΙΑΝΤΑΣ:  Γουλιος Δ 22, Τσιρνάρης 2, Μωυσιάδης 6, Στάιος 3(1), Πάνος 6, Σπύρου 7 (1),Καλέντζης 11, Κοσμίδης 22(4) , Τζήγας 4 , Τεγόπουλος 2

Β ΑΝΔΡΩΝ
 ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡΔΙΚΚΑ – ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 77-71 (κα 62-62)
Την πρώτη της νίκη στην κατηγορία πέτυχε η ομάδα της Ελπίδας επί της νεανικής ΑΕ Κοζάνης με 77-71. Το πρώτο ημίχρονο βρήκε την Ελπίδα μπροστά στο σκορ με 21-20. Στον 3ο δεκάλεπτο με ένα σερί 22-3 η Ελπίδα φάνηκε να ελέγχει τον αγώνα, όμως οι Κοζανίτες άρχισαν να πιέζουν και τα συνεχή λάθη της Ελπίδας (αμυντικά και επιθετικά) έδωσαν το δικαίωμα στους παίκτες της ΑΕΚ στο τέλος του 4ου δεκαλέπτου με 2 διαδοχικά ξεμαρκάριστα  τριποντά να οδηγήσουν  τον αγώνα στην παράταση.
Εκεί μίλησε η εμπειρία τον παικτών της Ελπίδας που με δύο συνεχόμενα τρίποντα του Αλεξίου πήραν την νίκη.
*1: Στο τέλος οι παίκτες της Ελπίδας αφιέρωσαν την νίκη στον Στέλιο Λειβαδίτη(τραυματίστηκε σοβαρά στα χέρια, θα απουσιάσει 2 μήνες από τις αγωνιστικές δραστηριότητες της  ομάδας)
*2:  Ο Μήτσος μετά την τιμωρία των 4 αγωνιστικών έδωσε νέα πνοή στο επιθετικό παιχνίδι της ομάδας.
*3: 9/9 για την ομάδα της Ελπίδας.  Τηρήθηκε η παράδοση που έχει η ομάδα(της καταλογίζετε  τουλάχιστον 1 αντιαθλητικό ή  τεχνική ποινή)
*4:  Άψογη  η διαιτησία των Κουρρή και Ραδουνισλή (αναγνωρίστηκε και από τις 2 ομάδες)
Τα δεκάλεπτα: 11-11, 10-09, 22-09, 19-33, Π 15-09
Ελπίδα(21/37 βολές): Καλαμήτσος 8, Φραγκουλίδης 26, Τσαγκάνης 12, Αλεξίου 16(4), Κούσης 8, Μπισούκης 7
ΑΕ Κοζάνης (18/38 βολές): Τριτσκας 14, Γκανάτσιος 12(1), Γκιάτας 16(2),   Ζιάμπας 7, Κατίδης 10, Δέλλιος 8, Κτενίδης 4

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤ. – ΛΑΣΣΑΝΗΣ 56-38
Καλύτερες από τον Απόλλων ήταν η Λογδανίδου και η Αθανασιάδου από το Λασσάνη προσπάθησαν η Μάντζου και η Κ. Δημητριάδου.
10λεπτα: 18-8, 28-14, 41-27, 56-38.
Απόλλων: Χωλοπούλου 12 (1), Αθανασιάδου 13 (3), Βακαδάρη, Πισιάνη 6, Κλάγκου 5 (1), Λογδανίδου 14, Σαρβάνη, Κοτζαΐτση 2, Παπαγρηγορίου, Χαϊτίδου, Δεληγιώργη 4.
Λασσάνης: Ρουσίτι, Καραλίβανου, Τάκου, Βαρδάκα 2, Μάντζου 12, Κουρκούτα 1, Δημητριάδου Κ. 9. Δημητριάδου Π 5, Τζιούτζια 4, Κουτούλα 1, Γκόζη 2, Γκανάτσιου 2.

ΠΑΙΔΩΝ 2
ΣΙΑΤΙΣΤΑ – ΑΠΣ 48-53
Δεκάλεπτα: 15 - 11, 26 - 23, 35 - 35, 48 - 53
Σιάτιστα: Σβώλης Γ., Γεωργάκας Δ. 15 (1), Καραμπατζιάς Ι. 2, Γούσιας Θ. 2, Γράβας Γ. 5, Παπάς Θ. 4, Στεργίου Ν. 20, Τζιούκαλιας Α., Μπζιώτης Ν..

ΝΕΑΠΟΛΗ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ 51-34
 Η ζώνη?????  της Νεάπολης έπνιξε τον Φοίνικα. Οι μικροί του Φοινικα αν και συνάντησαν μια άμυνα που δεν συνηθίζεται να παίζετε στο παιδικό πρωτάθλημα ξεκίνησαν παίρνοντας το προβάδισμα στο 1ο δεκάλεπτο με 2 - 9 όμως η άμυνα ζώνης μέσα στην ρακέτα που έπαιξε η Νεάπολη και η αδυναμία των παικτών του Φοίνικα να παίξουν άμυνα στους 2 παίκτες της Νεάπολης που μπορούσαν να σκοράρουν έφεραν στο 33 την Νεάπολη μπροστά με 39-28, εκεί τελείωσε και το χρονικό περιθώριο που είχε δώσει ο προπονητής του Φοίνικα στους βασικούς του παίκτες να ανατρέψουν το σκορ. Το παιχνίδι τελείωσε με όλους τους παίκτες του Φοίνικα να μπαίνουν στον αγώνα.
* Τραγική η διαιτησία του αγώνα (επηρέασε τον τρόπο παιχνιδιού του Φοίνικα)
Νεάπολη: Κώτσικας 6, Κώτσικας Θ 12, Ταταρίδης 24, Μπαγιωτας 5, Παντόγλου 4
Φοινικας: Πουλασιχιδης 2 , Μήτκας 4, Χριστοδουλου 12(2), Μίχος 2, Καλισάης 2, Παπουτσης 5, Μουλάκης 4, Καραλάζος 2