ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 05-06/01/2013

Τα αποτελέσματα των ομάδων της πόλης μας

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ Α ΟΜΙΛΟΣ
ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡΔΙΚΚΑ-ΕΟΡΔΑΙΑΣ -  ΚΟΖΑΝΗ 2006  46 - 57

Προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε για ακόμα ένα παιχνίδι η ομάδα της Ελπίδας. Παρά την απουσία του πρώτου της σκόρερ και του βασικού playmaker της ομάδας, η Ελπίδα ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και έκλεισε το 1ο δεκάλεπτο με 10-06. Στην συνέχεια η Κοζάνη 2006 με ένα επιθετικό ξέσπασμα πέρασε μπροστά με 23-30 στο ημίχρονο. Στο 3ο δεκάλεπτο με την διαφορά στους 4 πόντους μία τάπα του Κασβίκη (Μάτσε) υποδείχτηκε ως φάουλ,  ενώ η αντίδραση του παίκτη είχε ως αποτέλεσμα τον καταλογισμό  τεχνικής ποινής (4ο φαουλ  Μάτσε, 5 πόντοι υπέρ της Κοζάνης από αυτήν την επίθεση ). Στο 4ο δεκάλεπτο όσο και αν προσπάθησαν να πλησιάσουν στο σκορ οι παίκτες της Ελπίδας  δεν τα κατάφεραν.
*Σε 20 φάουλ υπέπεσαν οι παίκτες της Ελπίδας ενώ μόλις 9 έκαναν οι παίκτες της Κοζάνης 2006!!!!!!!!!!!

Τα 10λεπτα: 10 - 6, 13 – 24, 12 – 13, 11 - 14
Ελπίδα (1/2 βολές):, Καλαμήτσος 3(1), Ρίζου 4, Λειβαδίτης 6, Κουνέλης 2, Τσαγκάνης 13, Ασιανός 6, Μάτσε-Κασβίκης 8(2), Μπισούκης 4.
Κοζάνη 2006 ( 12/26 βολές): Πατσωνάς 5, Γκουντιος 17(1), Λαβαντσιότης 13(1),  Παπαδέλης , Σκαρκαλάς 15, Αργυρόπουλος 7