76 - 62
Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛ - ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ
71 - 82

ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ - ΑΠΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ   76 – 62
Η ομάδα της Σιάτιστας είχε την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έφτασε τη διαφορά μέχρι και τους 22 πόντους στο 3ο δεκάλεπτο.
10λεπτα: 17 - 14, 41 - 28, 59 - 39, 76 – 62
Σιάτιστα: Κατσιάνης Γ. 2, Ρέπας Χ. 15 (1), Τζώνος Γ. 2, Ρέπας Ν. 29 (2), Γράβας Α. 10 (1), Τσιαούσης Χ. 11, Σερέφας Φ. 3 (1), Λαγδανίδης Θ. 2, Κατσιάνης Χ. 2, Σβώλης Α., Παπαθωμάς Ι., Μπζιώτης Ν.
Πτολεμαΐδα: Χατζηνεράντζης Α. 3 (1), Καλομενίδης Σ. 24 (3), Πέκος Ι. 9 (1), Ευθυμιάδης Μ. 6,   Αμαραντίδης Τ. 7, Αθανασιάδης Δ. 10, Πάσχος Π. 3,  Δεληγιώργης Ν., Σίσκος Δ., Ιωσήφ., Βεράνης Σ. Δ.                       c: http://gssiatistas.blogspot.gr/

Φοίνικας  - Λασσάνης 71 - 82

Την καλύτερη του εμφάνιση φέτος πραγματοποίησε ο Φοίνικας απέναντι στο Λασσάνη, όμως ένα 2λεπτο blackout  στο 3ο δεκάλεπτο έδωσε στον Λασσάνη  διαφορά ασφαλείας και την νίκη.
Τα δεκάλεπτα: 17-19, 20-25, 12-20, 22-18
ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Χριστοδούλου 2, Ματας 22, Γούλιος 8(1) , Κωστάκογλου 9 (1), Παπουλίδης Α 15(2)., Μπίντσης 3, Εφραιμίδης 4, Χ’αυγουστίδης 5, Μπαρδάκης 3
Λασσάνης: Μεντεσίδης  11 (2), Μαλτέζος 19 , Μπαλαμπάνης 4, Μαρουσόπουλος 7(1), Σκορδάρης 18,  Μάστορας   7(1), Κανάλης 3, Σταυρίδης 2, Κωνσταντινίδης 5(1), Στερελής 4

Αριστοτέλης – Αρίων 103 – 60

Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, οι παίχτες της ομάδας της Φλώρινας έδειξαν «ποιος είναι το αφεντικό» και άρχισαν να «ανοίγουν» τη διαφορά, «βομβαρδίζοντας» τα αντίπαλα καλάθια έξω από τα 6.25. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αριστοτέλης  έριξε στον αγώνα και όλους τους «πιτσιρικάδες» που διέθετε (Παπαγρηγορίου, Γαζέα, Σαββόπουλο) όπου μαζί και με τον Τούζο που ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας με 22 πόντους και 6(!) τρίποντα. Στο σκοράρισμα ακολούθησε ο Σιδηρόπουλος με 18 πόντους και 3 τρίποντα, ενώ ο Κέκελης που αγωνίστηκε σε «χαλαρούς» ρυθμούς (όπως και όλη η ομάδα) σημείωσε 15 πόντους, όλους έξω από τα 6.25 (5 τρίποντα).

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 30-14, 21-5(51-19), 28-15, 24-26
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ :Σιδηρόπουλος 18(3), Μαυρουδίου 10, Παπαγρηγορίου 8, Κέκελης 15(5), Τούζος 22(6), Ιωαννίδης 4, Παπούλιας 7, Βίτκας 3(1), Παπαδόπουλος 3, Σαββόπουλος, 1, Βασιλείου 8, Γαζέας 3.                      c: http://www.florinasport.gr

Α2 Γυναικών
Νέα βαριά ήττα γνώρισε η ομάδα μπάσκετ του Απόλλωνα στην 2η αγωνιστική του Α΄ Υπό- ομίλου της Α2 Γυναικών. Αυτή τη φορά έχασε από την Νίκη Λευκάδας με 30-66 .Η Νίκη Λευκάδας κατάφερε να επιβάλει από την αρχή το ρυθμό της και να πάρει μια εύκολη νίκη.

Τα 10λεπτα: 5-21, 16-40, 22-59, 30-66

Απόλλων: Ορφανίδου, Αθανασιάδου 5, Βακαδάρη 2, Νικηφορίδου, Πισιάνη 7 (1), Παπαγρηγορίου, Λογδανίδου 7, Σαρβάνη, Κοτζαΐτση, Χαϊτίδου 3, Δεληγιώργη 6.

Νίκη Λευκάδας: Καββαδά, Αργυρού 10, Τζίμπο 3 (10, Σαρηγιαννίδου 9, Καββαδία 3(1), Γράψα, Ψυχογιού 9(1), Ανυφάντη 4, Σούνδια, Κρητικού 7 (1), Σταματέλου 1, Δεληγιάννη 20.

Β ανδρών

ΚΟΖΑΝΗ 2006 - ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡΔΙΚΚΑ-ΕΟΡΔΑΙΑΣ 66-45

Ιδιαίτερα αγχωμένοι εμφανίστηκαν οι παίκτες της Ελπίδας στην επανεμφάνιση της ομάδας στα πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΔΥΜ. Ξεκινώντας  με συνεχή λάθη σε άμυνα και επίθεση βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 18-02!!!!!!!!!!!!!! στο 1ο δεκάλεπτο. Άσχημη εμφάνιση και στο 2ο δεκάλεπτο με το σκορ να πηγαίνει στο  41-11. Με την άμυνα να κλείνει τους διαδρόμους προς το καλάθι η διαφορά μειώθηκε στους 20, ενώ έφτασε στους 14 στα μέσα του 4ου δεκαλέπτου αλλά ήταν αδύνατο να μπορέσει να ανατραπεί το αποτέλεσμα.
Με λάθη που δεν επηρέασαν το τελικό αποτέλεσμα η διαιτησία, που άφησε το σκληρό παιχνίδι της Κοζάνης στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού.
Τα 10λεπτα: 18-02, 23-09, 07-17, 18-17
Κοζάνη 2006: Πατσωνάς 17(3), Γκουντιος 10, Λαβαντσιότης 7(1), Τζουμ’πουλος 12(2), Παπαδέλης 8, Σκαρκαλάς 8, Μπιρμπήλης
Ελπίδα: Φραγκουλίδης  22, Καλαμήτσος 9(2), Κεσκερίδης 1, Μίχος 2, Ρίζου 7, Λειβαδίτης 1, Αλεξίου 1, Κούσης 1