Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2017

Αποτελέσματα 04-05/11/2017

Γ ΕΘΝΙΚΗ

ΑΠΣ 58 - 91Φίλιππος Βέροιας
Ο Φιλίππος  έδειξε από την αρχή ότι ήθελε την νίκη και από νωρίς πήρε διαφορά έξι πόντων (10-16 στο 8') την οποία διατήρησε εως το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου (12-18).
Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα της Βέροιας επέβαλε το ρυθμό της και αύξησε την διαφορά στο 18' στους 11 πόντους (27-38) για να τελειώσει  το ημίχρονο με σκορ 31-43.
Στην επανάληψη οι παίκτες του ΑΠΣ  δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν έτσι οι φιλοξενούμενοι αύξησαν ακόμη περισσότερο την διαφορά και στο 29' ήταν μπροστά στο σκορ με 45-59 ενώ με ένα σερί 0-6 έκλεισαν το τρίτο δεκάλεπτο στο +20 (45-65). Το τελευταίο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με τον Κ. Κυρατζή να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του.

Τα δεκάλεπτα : 12-18, 31-43, 45-65, 58-91
ΑΠΣ Πτολεμαϊδα : Κλασίδης 5(1), Σειντής, Καλομενίδης 4, Εσπερίδης, Αργυρόπουλος, Τσολάκης 8, Σαχπαζίδης 6(2), Πανίδης 8, Πουτούκης, Αθανασιάδης 3, Σαρής 22(3), Μαστροδημήτρης 2.
Φίλιππος Βέροιας : Κοθράς 15(1), Μόρας 2, Τσιαγκλάκανος 17(3), Παραπούρας 17(4), Σουτζόπουλος 34, Καντάρκος 4, Τόκας Α, Τόκας Π, Ποταμόπουλος, Τσεσμετζίδης, Μαρκόπουλος, Καβαργύρης 2.                         © filipposbc.gr

.
5η Αγωνιστική – 12/11/2017: ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡ. – ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
Α ΑΝΔΡΩΝ

Το ρεπό του έκανε ο Φοίνικάς αυτήν την εβδομάδα.
 Β ΑΝΔΡΩΝ

Αμύνάς Σκοπιάς 86 – 51 Ελπίδα

Με κενά στην άμυνα η Ελπίδα δεν κατάφερε να κρατήσει  επαφή με το σκορ και βρέθηκε στο ημίχρονο πίσω με 38-23, στο 3ο δεκάλεπτο ένα ξέπεσμα της Σκοπιάς διεύρυνε την διαφορά που έφτασε στο τέλος του αγώνα στο εύρη 86-51.

Τα δεκάλεπτα: 12-16, 24-19, 23-10, 25-16
  Αμύντας Σκοπιάς: Γρατσουνίδης 4, Αθανασιάδης 8, Τσιουμίτας 10, Δημητρίου 12(2), Αδάμου 3, Τσίγλης 8, Καλομοίρης 12, Λιούνης 23, Κακουλίδης 4, Ρουσίδης 2π
Ελπίδας Εορδαίας: Ταργοντσίδης 5, Αβραμίδης 2, Πασιάς 5(1), Εφραιμίδης 4, Κουντουράτζογλου 2, Καραμπατζάκης, Αθανασιάδης 4, Νικολαΐδης 4, Ευθυμιάδης 15, Πουτούκης 10

ΕΦΗΒΩΝ

Κεραυνός Αγίου Γεωργίου 60-70 Φοίνικας Πτολεμαΐδας

Σε ένα παιχνίδι με πολλή ένταση η ομάδα του Φονιικά, με ηγετική εμφάνιση από Καλαμάρα και Δήμου κατάφερε να πάρει την νίκη στα Γρεβενά.

Τα δεκάλεπτα:15-16, 23-29, 44-44, 60-70

Κεραυνός : Παπαδημητρίου 5, Γαβρίδης 23(3), Γκόλιας 13(3), Κατσανός 10(2),Βασδάρης 7, Ταμπάκος 2

Φοίνικας: Πουλασικίδης, Καλαμαρας 20(3), Σανδαλίδης, Δημου 20, Χονδροματιδης 12,  Παπαδοπουλος 6, Κωνσταντινίδης 12, Κοτανίδης, Χαιτιδης

Ηρακλής Κοζάνης 63-60 ΑΠΣ Πτολεμαΐδας