Αποτελέσματα 16-17/03/19

Α ΑΝΔΡΩΝ
ΑΠΣ Πτολεμαΐδας 65 - 81 Βελβεντό
Τα δεκάλεπτα:13-19, 25-13, 17-18,10-31
Μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο άντεξε  στο πληρέστερο Βελβεντό η ομάδα της Πτολεμαΐδας . Με το σκορ στο 57-50 οι παίκτες του Βελβεντού σοβάρεψαν την άμυνα τους έβαλαν την μπάλα στη ρακέτα και με ένα επί μέρους σκορ 8-31 πήραν την νίκη που μόνο εύκολη δεν φανταζέ στα πρώτα 30 λεπτά του αγώνα.
ΑΠΣ Πτολεμαΐδας: Φώτης Χ. 11 (1), Γιαμούζης 12 (3), Πανόπουλος 7, Νεοφυτίδης 15, Μπάρμπας 3 (1), Παπαδόπουλος 9, Πέπα 6, Καφές 2, Χαϊτίδης.
 Βελβεντό: Παπαμίχος, Ματούλας 2, Καμκούτης, Σούπουρας 14 (2), Παπαίδης 12, Τράντας 17 (5), Τσιτσιόκας 4, Αντωνιάδης 24, Σιλίρης, Μπάμπος 6, Μπελιάς 2.           ©στατιστικά e-ptolemeos.gr

Φοίνικας Πτολεμαΐδας 71-57 Αναγέννηση Σερβίων
Το παιχνίδι ξεκίνησε με ένα μικρό προβάδισμα του Φοίνικα που γρήγορα καλύφθηκε από την Αναγέννηση και έτσι πόντο-πόντο οι δύο ομάδες συνέχισαν μαζί στο σκορ μέχρι το ημίχρονο.
Στο 3ο δεκάλεπτο ο Φοίνικας άνοιξε διαφορά, την οποία και  κράτησε μέχρι και το τέλος του παιχνιδιού

Τα δεκάλεπτα: 24-20, 14-15, 22-08, 11-14

Φοίνικας Π : Τσολάκης Χ. , Μπίγγας 3, Καλαιτζόπουλος 9 (1), Κωτανίδης 2, Τσολάκης Γ. 10 (1), Ιωσήφ 16 (3), Πανίδης 16(1), Κρανιωτάκης 6, Καρεπίδης 9 (1), Παπουτσάκης.
Αναγέννηση Σ. : Λάσπας, Μπρουσιώβας Δ, Μπρουσιόβας Σ. 3, Τσιρέκας , Παπιστας 9, Μελαχροινός 11 (1), Γκανάι , Μετοισι, Καραγγιαννίδης , Κονιτσιώτης, Παπαμάρκος 16(2), Ανδρίτσος 18         © fb: foinikasptolemaidasbc

Φοίνικας Κοζάνης 82 – 46 Δύναμη Κ.

Τα δεκάλεπτα: 20-15, 17-13, 22-7, 23-11

Φοίνικας Κ: Χαντάβας 9(3), Λαγόπουλος 4, Ασλανίδης 13(3), Γκάσης , Ζιάμπας 18(1), Τσαμπούρης 13, Καρέντζος 21(3), Μαργέτας 4.
Δύναμη Κ.: Μουστακάτος 4, Καραμάρκος, Τολίκας 12, Στάικος 7(1), Καλαμπόκης 7, Βλαχόπουλος 14(1), Γεωργαράς, Καπλάνογλου 2, Κουτσώνας, Τσιαμουρτζής.         © fb: PHOENIXBASKET