ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣΧωλοπούλου 13, Βακαδάρη, Κηπουρίδου, Πισιάνη 12, Κλάγκου 4, Λογδανίδου 12, Σαρβάνη 6, Κοτζαϊτση, Παπαγρηγορίου, Χαϊτίδου, Δεληγιώργη 3.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ: Καμπουράκη 14(1), Μπατσιούδη 10, Γοργόλη, Λέκκα 7(1), Αραπακοπούλου 2, Κυριτσάκα 20(3), Καψωκόλη 6, Ντριστέλα, Λεπενιώτη.
Α ΑΝΔΡΩΝ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ – ΑΡΙΩΝ 51-80

Στο κατ' ευφημισμόν τοπικό ντέρμπι, ο Αρίων ήταν καταιγιστικός μη αφήνοντας κανένα περιθώριο αντίδρασης στο Φοίνικα συντρίβοντας τον  με 80-51 (ημ. 41-19)
Οι τυπικά φιλοξενούμενοι προσέφεραν όμορφο θέαμα και επανήλθαν στις νίκες. Αντίθετα ο Φοίνικας που αντιστάθηκε μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, μάλλον συμβιβάζεται με την ιδέα της επιστροφής στην Β΄ Κατηγορία.

Τα 10λεπτα: 15-19, 19-41, 33-58, 51-80

ΦΟΙΝΙΚΑΣ (5/13 Β):  Ματας 18,  Γούλιος 10 (1), Παπουλίδης Α 3 (1),  Κεχαγιάς 2 , Αθανασιάδης 5 (1), Σιαπαλίδης 2, Κωστάκογλου 11(1)
ΑΡΙΩΝ:  Πανίδης 33 (3), Τσολάκης 9(1), Κοτζακόλιος 4, Πουτούκης Α 10, Χ’ηλιάδης 6,  Νικηφορίδης 10, Σταυρίδης 6, Πανταζής 2.          (3/9 , 31/63 , 4/15 3Π, 24 ΡΑ-19 ΡΕ, 18 ΛΑΘ, 17 ΑΣΣ, 16 ΚΛΕ)

ΑΠΣ – ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ

Οι 2 ομάδες ξεκίνησαν πολύ άσχημα το παιχνίδι απόρροια και την πολύ μεγάλης αποχής από τα γήπεδο με αποτέλεσμα το σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο να είναι 19-15.
Το επόμενο όμως ήταν συναρπαστικό οι γηπεδούχοι 2 φορές ξέφυγαν με 5 πόντους (26-21 και 31-26) με το ημιχρονο να κλείνη στο43-41.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι διατηρούσαν ένα προβάδισμα 3-5 πόντων αλλά στο 27ο ο Αίαντας μείωσε στο καλάθι (55-53). Ακολούθησε όμως ένα σερί 6-0 για την Πτολεμαΐδα που προηγήθηκε 61-53 και δεν ξανά κινδύνεψε. Στο 36ο με καλάθι Ευθυμιάδη η διαφορά άγγιξε και τους 10 πόντους (72-62) ενώ η μεγαλύτερη ήρθε λίγο πιο μετά (77-66) με τρίποντο του Καλομενίδη για να λήξει το παιχνίδι 81-71.
 Τα 10λεπτα: 19-15, 43-41, 61-55, 81-71
ΑΠΣ: Παναγιωτίδης, Σκορδάς 4 (1), Καλομενίδης 20 (2), Ιωσήφ 2, Πέκος 10 (1), Ευθυμιάδης 33, Αθανασιάδης 12.
Αίαντας: Μωυσιάδης 5, Πάνος 3, Καλέντζης 2, Νάνος, Στάϊος Γ. 15 (1), Κοσμίδης 14 (4), Τσιρνάρης 5 (1), Στάϊος Μ., Αναστασιάδης 2, Γούλιος 22 (1), Τζήγας 3.

ΑΡΗΣ ΑΤΡΟΠΟΥ – ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡΔΙΚΚΑ-ΕΟΡΔΑΙΑΣ 83 - 64
   Σε έναν αγώνα που καταλογιστικαν συνολικά 52 φάουλ ένας διαφορετικός από την ομάδα του Ά γύρου Ατροπός(6/11) με περισσότερες λύσεις στην επίθεση κατέβαλε την αντίσταση των υπερφορτωμένων με φαουλ παικτών της Ελπίδας.
* Τηρήθηκε η παράδοση των 6 πρώτων αγωνιστικών με τουλάχιστον έστω μίας τεχνικής ποινής να καταλογίζετε σε βάρος της ομάδας της Ελπίδας.
Τα δεκάλεπτα: 24-19, 24-17, 15-12, 20-16
.  .
Ατροπός (14/30β): Νότης 6, Μαυρουδίου 10(1), Στασινης 12, Χριστοβιτσης 9, Γκόγκος 3(1), Τσιγλής 5, Τριγωνίτης 17(2), Σενδερης 2, Τσιγλής 15 , Χριστίδης 2
Ελπίδα (17/28β):Φραγκουλίδης 30, Καλαμήτσος 3, Κουνέλης 3(1), Τσαγκάνης 17, Κουσης 5, Λειβαδίτης 2, Μπισούκης 4