Κυριακή 29 Οκτωβρίου 2017

Αποτελέσματα 29/10/2017

Γ ΕΘΝΙΚΗ
Νίκη βόλου 94 - 71 ΑΠΣ
  Προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε στον Βόλο ο ΑΠΣ που στάθηκε καλά για περισσότερο από 30 λεπτά

Τα δεκάλεπτα:20-19, 27-21(47-40), 19-18, 28-13
Νίκη Βόλου: Διγενής 7 (2), Παπαζήσης 2, Αναγνωστόπουλος 15 (3), Κουτίνας 16(1), Τσαβές 8, Βλήτσιος 2, Τσώλης 24, Παπακώστας 21 (2), Καφάσης, Λωρίτης, Τοκατλίδης
ΑΠΣ Πτολεμαΐδας: Κλασίδης 13 (3), Σειντής 2, Καλομενίδης 5 (1), Μαστροδημήτρης 2, Αργυρόπουλος 1, Τσολάκης 3 (1), Σαχπατζίδης 9 (2), Πανίδης 6, Πουτούκης 3, Αθανασιάδης 2, Σαρρής 23 (2)                                                                                                            ©fb :nikivoloubasket
 Α ΑΝΔΡΩΝ

Β ΑΝΔΡΩΝ

Ελπίδα Ε. 59– 67 Αίαντας Αμ
Παρά τα γρήγορα 3 φάουλ που καταλογίστηκαν στο Ευθυμιάδη από το 5 λεπτό του 1ου δεκαλέπτου η Ελπίδα έκλεισε το ημίχρονο με 32-23. Στην επανάληξη η πίεση του Αμυνταίου, η αστοχία στις βολές και το άναρχο μπάσκετ που επέλεξε να παίξει η ομάδα της Ελπίδας έδωσαν την νίκη στο Αμύνταιο με 59-67.

Τα δεκάλεπτα :18-15, 14-08, 16-24, 11-20
 Ελπίδα (6/19 1π): Ταργοντσίδης 2, Αβραμίδης 10, Εφραιμίδης 6, Κουντουρατζόγλου 8(2), Αθανασιάδης 4, Νικολαϊδης, Τσολάκης, Ευθυμιάδης 10, Πουτούκης 19.
 Άιαντας (12/19 1π): Κραψίτης 5, Κοσμίδης Α 15(3), Μαρουφίδης 5(1), Κοσμίδης Ε 7(1), Τσιρνάρης 17(1) 6/6βολές, Φωτιάδης Σ 11(1) Ηλιάδης 4(1), Μυλωνάς 2