ΕΦΗΒΩΝ Α-Β
Β: Ελίμεια 53-55 Φοίνικας Πτολεμαΐδας
Δύσκολή  νίκη για των Φοίνικα επί της Ελίμειας με 53-55.

Α: ΑΠΣ 52-75  Α.Ε. Κοζάνης

Κόντραρέ μέχρι το 4ο δεκάλεπτο την ΑΕ Κοζάνης ο Α.Π.Σ. Αρίων αλλά η ευστοχία της ΑΕΚ στα τρίποντα, τα αβίαστα λάθη και τα πολλά εύκολά καλάθια που χάθηκαν έδωσαν την νίκη στην ομάδα της Κοζάνης
Τα δεκάλεπτα: 12-11, 27-31, 40-50, 52-75
ΑΠΣ: Μπάρμπας, Παπαδόπουλος, Αρσενίδης 12, Εσπερίδης 11, Δρουμτσέκας 12, Μανώλης, Πέπα 11 (3), Αργυρόπουλος 6, Πανάγος.

Α.Ε. Κοζάνης: Χλιάρας 19 (3), Σκαρκαλάς 20 (2), Βούρκας 7, Πογιαννίδης, Παπαγιάννης 13,  Δρίδης, Παλέτζας 4, Τσίρος, Φούντογλου 3 (1), Μαυροζούμης 9 (1),      Στατιστικά © e-ptolemeos.gr

ΠΑΙΔΩΝ
Καστοριά 45 – 50 Φοίνικας Πτολεμαΐδας
Αν και βρέθηκε να χάνει με 43-38 2 λεπτά πριν το τέλος. Τα καλάθια του Παυλασικίδη 2π+1 και το τρίποντο του Κωνσταντινίδη έφεραν τον αγώνα στο 45-45 1 λεπτό πριν το τέλος. Εκεί ο Πουλασικίδης με τρίποντό έδωσε το προβάδισμα 45-48 με την Καστοριά να αστοχεί στην επόμενη επίθεση και στο φάουλ που έκανε ο Κωνσταντινίδης να διαμορφώνει το τελικό  45-50 που είναι και η πρώτη νίκη των τμημάτων του Φοίνικα την φετινή αγωνιστική σεζόν.
Τα δεκάλεπτα: 12-17, 20-21, 35-34, 45-50
Α.Σ. Καστοριάς: Καμπούρης 2, Τακίδης, Μαρινέλης, Παπαδημητρίου, Δαμιανού Γ. 6, Σακαλίδης 4, Καλαφατίδης, Τραϊανού 4, Πρεσπάρης 4, , Καλαϊτζίδης 17(1), Γκιέλι 8 Φοίνικας: Πουλασικίδης 21(5/73π), Κωνσταντινίδης 21, Βασιλάκης 5, Κοτανίδης 3
Διόσκουροι 97- 37 Ελπίδα

Φοβισμένοι στην πρώτη τους φετινή εμφάνιση οι παμπαίδες της Ελπίδας δεν μπόρεσαν να κοντράρουν σε κανένα σημείο του αγώνα του παίδες των Διόσκουρων