Κυριακή 12 Μαρτίου 2017

Αποτελέσματα 11-12/03/17

ΠΑΙΔΩΝ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ 53 – 43 ΚΑΣΤΟΡΙΑ
 Με ρεσιτάλ τρίποντων από Πέπα, Εσπερίδη, Παπαδόπουλο ο ΑΠΣ άγγιξε την πρόκριση στο Final Four Παίδων της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. 34-18 στο  ημίχρονο (+16, είχε χάσει με 15 στην Καστοριά 57-42), αλλά δεν  τα κατάφερε. Η άμυνα 1-3-1 σε συνδυασμό με man to man με αλλαγές της Καστοριάς στο 3ο δεκάλεπτο δυσκόλεψε τις επιθετικές λύσεις για τον Α.Π.Σ. (34-30(0-12)) σκόραραν 1 βολή στο 7 και 1 τρίποντο στο 9 με το δεκάλεπτο να τελειώνει 38-32(+6).

Στο 4ο δεκάλεπτο με τον Πέπα να είναι πανταχού παρόν στην άμυνα με διαδοχικά κλεψίματα  και τον Παπαδόπουλο με 2 συνεχόμενα τρίποντα να κάνει το 45-37, 51-37(+14) ο ΑΠΣ ξαναπροσπάθησε να πάρει την επιθυμητή διαφορά όμως η 0/4 βολές από τους περιφερικούς  της ομάδας έδωσαν την πρόκριση στην Καστοριά, με το τελικό σκορ να διαμορφώνετε σε 53-43.

Α ΑΝΔΡΩΝ
ΑΠΣ 72 – 55  ΦΟΙΝΙΚΑΣ
 Η εξαιρετική ημέρα του Ναϊπλή και οι αδυναμία των περιφερειακών του Φοίνικα να κατεβάσουν την μπάλα(πολλά λάθη) έδωσαν την νίκη με 77-52 στον ΑΠΣ που συνεχίζει ως το ακλόνητο φαβορί για την άνοδο στην Γ εθνική.

Β ΑΝΔΡΩΝ 1-6
Νίκη για την ομάδα της Σκοπιάς επί του αήττητου μέχρι και πριν τον αγώνα Ηρακλή Κοζάνης με 87-84 φέρνει τον Κεραυνό στην πρώτη θέση