Δευτέρα 25 Ιανουαρίου 2016

Αποτελέσματα 23-24/01/2016

Γ ΕΘΝΙΚΗ
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ  69  – 63 ΑΠΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
Σημαντική νίκη πήρε ο Αριστοτέλης, ο οποίος νίκησε στην Φλώρινα την Πτολεμαϊδά με 69-63, με τον Βίτκα να πετυχαίνει 16 συνεχόμενους πόντους στην 4η περίοδο
 Δεκάλεπτα: 13-25, 26-39, 47-51, 69-63

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ.: Βίτκας 23 (3), Παπαπαϊωακείμ 11,  Μαυρουδίου 2, Κέκελης 9 (3), Παπαδημητρίου 16 (3), Ρούζιος 7, Κεσίδης, Βασιλείου 2, Καραβατακης.

ΑΠΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ: Κλωνάρας 28 (2), Μαλούτας 11 (1), Τούζος 8 (2), Πανίδης 8,  Καλομενίδης 4, Τσολάκης, Τσιακλάκανος 4, Σαχπατζίδης, Πλεξίδας, Σκορδάς, Χατζηνεράτζης.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛ 52 - 55 ΒΕΛΒΕΝΤΟ
Σε έναν αγώνα που στη μεγαλύτερη του διάρκεια ο Φοινικας  είχε το προβάδισμα, η αδυναμία να ξεφύγει στο σκορ και η αστοχία στις βολές τον οδήγησαν στην εντός έδρας ήττα.

ΔΥΝΑΜΗ  63 – 41 ΕΛΠΙΔΑ ΕΟΡΔΑΙΑΣ
 Παρά το αρχικό 7-0 η αποδεκατισμένη από ιώσεις και τραυματισμούς Ελπίδα πάλεψε μέχρι το 3ο δεκάλεπτο, όμως η κούραση και η αστοχία στις βολές  την  οδήγησαν στην ήττα.
Τα δεκάλεπτα : 9-7, 22-21, 36-30, 63-41.
Δύναμη Κοζανης: Γκαναι 15(4), Λαζος 3, Τολικας 2, Τουρτουρας 4, Ευαγγελου 7, Παππας 8, Τριφωνης 2, Κρουτσκο 8, Μυρωνιδης 15
Ελπίδα Εορδαίας: Παραστατιδης 7, Ταργοντσίδης 2, Αβραμιδης 20, Μπουρακης 2, Μποτός 5, Μπουντουρης 2, Καλαφάτης 3