Α ΑΝΔΡΩΝ
Σιάτιστα  70 - 80 ΑΠΣ Πτολεμαΐδας

Β ΑΝΔΡΩΝ
Φοίνικας Πτολεμαΐδας 57 – 69 Φοίνικας Κοζάνης
 Με τους Τσολάκη απόντα (στρατό) και τον Ματτα τιμωρημένο, ο Φοίνικας έχασε και τον αγώνα και  την διαφορά πόντων από την νίκη στον πρώτο γύρο οπότε σε περίπτωση ισοβαθμίας η ομάδας της Κοζάνης υπερτερεί.
  Σε ένα παιχνίδι με ένταση οι παίχτες του Φοίνικα Κοζάνης  μπήκαν δυνατά από την αρχή του αγώνα και προηγήθηκαν με 24-12. Ο παίχτες του Φοίνικα Πτολεμαΐδας με  καλή άμυνα και εκμεταλλευόμενοι τα λάθη της αντίπαλης ομάδας με ένα σερί μείωσαν σε 36-40 στο ημίχρονο. Στα 2 τελευταία δεκάλεπτα οι ομάδες πήγαιναν καλάθι-καλάθι με την ομάδα της Κοζάνης να έχει το προβάδισμα σε όλη την διάρκεια του αγώνα και τον Φοίνικα Πτολεμαΐδας να πλησιάζει συνέχεια αλλά να μην μπορεί να κάνει την υπέρβαση . Στο τέλος η ομάδα της Κοζάνης κατάφερε να πάρει την νίκη αλλά και την διαφορά.
Τα δεκάλεπτα:: 12-24, 24-16, 14-157-14
Φοίνικας Πτολεμαΐδας:, Μπίγγας 3, Κρανιωτάκης 4, Καλαιτζόπουλος 3(1), Κοτανίδης 10, Ιωσήφ 14,  Πανίδης 21(1),  Πάσχος 2,  Πουφέρης,  Παπουτσάκης, Μωυσιάδης, Μεντεσίδης, Ξανθόπουλος
Φοίνιξ Κοζάνης  : Χαντάβας 3(1), Σταθόπουλος 6(1), Λαγόπουλος, Κατσικαρώνης 13(1), Ασλανίδης 8, Γκάσης 4, Ζιάμπας 10, Τσαμπούρης 14(1), Καρέντζος 11(1).
Αμύντας Σκοπιάς 115  – 49  Ελπίδα Εορδαίας
Με 5 παίκτες παρατάχθηκε η ομάδα της Ελπίδας που κρατάει μόνο τα καλό ξεκίνημα στο παιχνίδι 4-11 στα πρώτα   λεπτά και την διάθεση των 5 παικτών για καθαρό παιχνίδι  σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού.
Τα δεκάλεπτα: 23-11, 29-13, 32-14, 31-11
 ΕΦΗΒΩΝ Μπαράζ
ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 77-42 Λασσανης Κοζάνης
Ανώτερη η Πτολεμαΐδα σφράγισε την πρόκριση της στην τετράδα του final four εφήβων
 ΠΑΙΔΩΝ Γ
ΠΑΙΔΩΝ Δ
ΦΣ Αρίων Πτολεμαΐδας 64 – 71 Μ. Αλέξανδρός Κοζάνης
Προσπάθησαν οι μικροί του Αρίων αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν την νίκη επί του πρωτοπόρου στον όμιλό Μέγα Αλέξανδρου.
Φοίνικας Πτολεμαΐδας  33 – 53 Σουτέρς Φλώρινας

Εμφανώς βελτιωμένοι οι παίδες του Φοίνικα προσπάθησαν αλλά δεν κατάφεραν να απειλήσουν τους εμπειρότερους στην κατηγορία παίδες της Φλώρινας