Δευτέρα 7 Απριλίου 2014

Αποτελέσματα 5-6/04/2014

A ΑΝΔΡΩΝ
AΠΣ 72 – 67 ΒΕΛΒΕΝΤΟ
Οι γηπεδούχοι που έχαναν σχεδόν σε όλο το παιχνίδι κατάφεραν στην επανάληψη και κυρίως στο τελευταίο δεκάλεπτο να περάσουν μπροστά και να πάρουν τελικά τη νίκη με 72-67.

Η άμυνα στο Β μέρος έδωσε την νίκη για στον ΑΠΣ με το επιμέρους σκόρ να είναι 34-21
 Ο ΑΠΣ  νίκησε γιατί πέραν των Σουμπουρά και Σαμαρά το Βελβεντό δεν έχει λύσεις στην επίθεση, όταν η μπάλα δεν έφτανε σε αυτούς το Βελβεντό δεν μπορούσε να σκοράρει.
*Το Βελβεντό εξέφρασε παράπονα για τις τεχνικές ποινές που δέχτηκαν οι παίκτες του.
Τα δεκάλεπτα: 17-18, 38-46, 53-56, 72-67
Α.Π.Σ.: Καλομενίδης 26 (3), Πανίδης 16 (3), Αθανασιάδης 14 (1), Γκέκας 7 (1), Τσολάκης 4, Σκορδάς, Πέκος 1, Κοτζακόλιος 4 (1), Πουτούκης.
Βελβεντό: Σαμαράς 18 (1), Νίκος 15 (3), Μπλιούμης , Σούπουρας 22 (3), Τσιτσιόκας 5, Αποστόλης 2, Μίχας 7(1), Παπαιδής 3.
  ΓΣ Σιάτιστας 79 - 49 Λασσάνης
Με τον κόσμο στο πλευρό του, και με μεγάλη εμφάνιση ο ΓΣ Σιάτιστας νίκησε εύκολα με την διαφορά να φτάνει μέχρι τους 33 πόντους. 1-2 στις νίκες με τον Λασσάνη να έχει το πάνω χέρι με  το επόμενο ραντεβού το Σάββατο στην Κοζάνη.
Τα δεκάλεπτα :28 – 14, 48 – 26, 69 – 39, 79 - 49
ΓΣ Σιάτιστας : Γεωργάκας Δ. 3(1) Κατσιάνης Χ. 4. Παπάς Θ. Ρέπας Χ 18 (3) Παπαθωμάς Ι. 2. Ρέπας Ν. 18 (2) Καλαμπούκας Ν. 5 (1). Τζώνος Γ.Ι. 3 (1) Τζώνος Γ. ΑΝ. 8 (2). Σερέφας Φ. Λογδανίδης Θ. Τσιαούσης Χ. 18