1
6

Β ΑΝΔΡΩΝ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ – ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 80 – 74(68-68)
Σπουδαία νίκη για τον Φοίνικα επί της πρωτοπόρου ΑΕ Κοζάνης στην παράταση με τον Μάτα να πρωταγωνιστή στην πρώτη νίκη της ομάδας στο πρωτάθλημα.

ΔΥΝΑΜΗ - ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡ-ΕΟΡ 82 – 68
Με τεράστια κενά στην άμυνα η Ελπίδα δεν κατάφερε να απειλήσει την πιο αποφασισμένη για την νίκη ομάδα της Δύναμης
 .

Τα δεκάλεπτα: 21-17, 24-12, 21-17, 16-22
ΕΛΠΙΔΑ: 10/19 23/49 , 4/23 3Π, 24-13 Ρ, 14 Λ 15 ΚΛ
ΝΑΙΠΛΗΣ 11, ΑΛΕΞΙΟΥ 9, ΚΑΛΑΜΗΤΣΟΣ 2, ΦΡΑΓΚΟΥΛΙΔΗΣ 13, ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ 4, ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ, ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ 4, ΚΑΡΕΠΙΔΗΣ 23, ΛΕΙΒΑΔΙΤΗΣ 3

ΕΦΗΒΩΝ
 ΑΠΣ – ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ   61- 54
   Μεγάλη νίκη με σκορ 61-54 πέτυχε ο Α.Π.Σ  επί των Διόσκουρων. Ο αγώνας ήταν στον πόντο σε όλη την διάρκεια του με τους παίκτες να τα δίνουν όλα στο παρκέ και τις άμυνες να έχουν τον 1ο λόγο. Η τελική διαφορά δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα καθώς προέκυψε από τα φάουλ που έγιναν στο τελευταίο λεπτό.
Τα δεκάλεπτα 18-12, 29-32, 43-43, 61-54.
Α.Π.Σ : Αλεξόπουλος, Πουρλουκάκης 3, Εξακουστίδης 13, Πανταζής 13, Μητκάνης, Τσολάκης 19, Ιωσήφ 12, Γροζτίδης, Βεράνης 1, Δεληγιώργης, Σίσκος, Παλιουρας
Διόσκουροι: Τσακιρίδης, Ατματσίδης 4, Γκοβεδάρος 1, Αλτίνης, Πλιάτσιος 2, Καρασίμος 6, Κουτσώνας, Γκλιάνας 9, Γκαλιαμούτσας 6, Νικολάου 26.
ΣΙΑΤΙΣΤΑ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ 52 - 30
Το πάλεψαν για  δύο δεκάλεπτα οι 6 έφηβοι(ιώσεις-ταυματισμοί) του Φοίνικα αλλά δεν κατάφεραν κάτι καλύτερο από μια ήττα με 52-30