Δευτέρα 28 Οκτωβρίου 2013

Αποτελέσματα 26-27/10/13

A ΑΝΔΡΩΝ
 ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ  - ΣΙΑΤΙΣΤΑ 74 - 76
Ένα ματς διαφήμιση για το άθλημα, με πολλές εναλλαγές του σκορ, δυνατές συγκινήσεις και τελικό νικητή τη Σιάτιστα με 74-76 είχαν την ευκαιρία να απολαύουν περισσότεροι από 200 φίλοι του μπάσκετ.
Οι δύο ομάδες μπήκαν πολύ ζεστές όσον αφορά το επιθετικό τους κομμάτι και η πρώτη περίοδος έληξε 24-22 υπέρ του Α.Π.Σ. Η δεύτερη περίοδος συνεχίστηκε με τον ίδιο ρυθμό και το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 42-39.
Στην τρίτη περίοδο ο ΑΠΣ μπήκε μουδιασμένα στον αγωνιστικό χώρο ενώ η  Σιάτιστα έβαζε εύκολα καλάθια, πήρε προβάδισμα στο σκορ και η διαφορά σε κάποια φάση του παιχνιδιού έφτασε και τους 7 πόντους.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι ομάδες πήγαιναν δίπλα-δίπλα στο σκορ. Στα τελευταία κρίσιμα λεπτά, η φιλοξενούμενη ομάδα έδειξε να έχει πιο καθαρό μυαλό στις επιλογές της, ευστόχησε παράλληλα και στις βολές και μοιραία ήρθε το τελικό 74-76.
Τα δεκάλεπτα: 24-22,18-17,12-17,20-20
Α.Π.Σ: 6/8 , 16/34 , 12/28 , 29 ΡΑ,  4 ΡΕ, 13 ΑΣΣ, 5 ΚΛ, 18 Λ., 26 ΦΑ, 14 ΚΦΑ
Κοτζακόλιος, Αθανασιάδης 14(1), Καλομενίδης 14(4), Τσολάκης, Σκορδάς 4, Πέκος 15(3), Πουτούκης, Πανίδης 20(4), Εξακουστίδης, Γκέκας 2, Χατζηλιάδης 2, Νεοφυτίδης 3.

Σιάτιστα: Καρακουλάκης Α 7(1), Κατσιάνης Γ , Ρέπας Χ 21(2), Παπαθωμάς Ι (5), Ρέπας Ν 6, Καλαμπούκας Ν 24(1), Τσιαούσης Χ 13(1), Σερέφας Φ, Κατσιάνης Χ

ΑΠΣ - ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 63 – 41
Χωρίς να αντιμετωπίσει καμία ιδιαίτερη δυσκολία το παιδικό τμήμα του Α.Π.Σ. επικράτησε άνετα της Α.Ε Κοζάνης. Ο ΑΠΣ πίεσε σχεδόν καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού στα 4/4 του γηπέδου, έκλεψε μπάλες, έτρεξε στο γήπεδο, έβαλε εύκολα καλάθια και φυσιολογικά ήρθε το τελικά σκορ 63-41.
Τα δεκάλεπτα: 15-15, 30-21, 47-28, 63-41.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ. – ΑΡΙΩΝ 70 - 47