Τα αποτελέσματα των ομάδων μας

Α ΑΝΔΡΩΝ

ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ - ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ  63 – 54
Δεκάλεπτα:14 - 11, 37 - 28, 52 - 42, 63 – 54
Η ομάδα της Σιάτιστας χωρίς να πιάσει πολύ καλή απόδοση, κατόρθωσε να φτάσει στη νίκη και να εδραιώσει τη θέση της στην τετράδα των play offs

ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ : Κατσιανης Χ, Ρέπας Χ 19(2), Παπαθωμάς Ι 3(1), Σβώλης Α, Ρέπας Ν 15(1)  17ρ, Τζώνος Ι Γ 6 10ρ, Τζώνος Α Γ 15  6ρ, Σερέφας Φ, Λογδανίδης Θ 5

Αρίων:  Γκέκας 4, Πανίδης 21(2), Σταυρίδης 5(1), Εξακουστίδης,  Πουτούκης Α. , Πανταζής 4, Τσολάκης 4, Κοτζακόλιος 12, Νικηφορίδης  4. Χατζηλιαδης. 9/19 47%, 18/41 44%, 3/16 19% ΡΑ 28 ΡΕ 7, ΑΣΣ 8, ΚΛ 9, ΛΑΘ 12

ΦΟΙΝΙΚΑΣ - ΑΠΣ  54 – 88
Με το παιχνίδι να είναι ισορροπημένο στα δύο πρώτα δεκάλεπτα ένα ξέσπασμα του ΑΠΣ στο 3ο δεκάλεπτο άνοιξε την διαφορά και έδωσε  μια εύκολη νίκη στην ομάδα του Κ. Κυρατζή.

Δεκάλεπτα:17-24, 20-18, 11-29, 6-17
ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Παπουλίδης 2, Εφραιμίδης 2, Κωστάκογλου 12(1), Κεχαγιάς 4, Ηλιάδης 4, Μπαρδάκης 6(1), Μάτας 18
ΑΠΣ: Παναγιωτίδης 2, Σκορδάς 7(1), Καλομενίδης 23(4), Σίσκος 9(1), Πεκος 20(2), Ευθυμιάδης 8, Αμαραντίδης 6, Αθανασιάδης 13(1)

*Η έλλειψη ολοκληρωμένων προπονήσεων την εβδομάδα που προηγήθηκε του αγώνα επηρέασε τον Φοίνικα.

ΕΛΙΜΕΙΑ – ΕΛΠΙΔΑ 92-47
Με την  Ελιμεία να  ξεκινά τον αγώνα  με 14/17 σουτ η ομάδα της Ελπίδας δεν είχε καμία τύχη.
Τα δεκάλεπτα: 33-9, 20-12, 16-13, 23-13
 Ελίμεια: Μάτουλας 11(2), Παγούνης 7, Τσιρέκας 2, Δημόπουλος 11(3), Στκόπουλος 16, Δαβάνης 4, Γκανάι 6, Τάκος 4, Λαμπρόπουλος 6, Τσαμπούρας 12, Μπούλης 2, Μητσόπουλος 11(3)
Ελπίδα(6/14): Αλεξίου 11(3), Φραγκούλίδης 17, Τσαγκάνης 4, Κούσης 7, Μπισούκης 8, Κουνέλης , Ασιανός

ΑΠΟΛΛΩΝ –ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ 41 - 45
Ένα δικό του παιχνίδι έχασε ο Απόλλωνας από τον ΠΑΣ Γιάννενα. Ο Απόλλων έχανε το ένα ριμπάουντ μετά το άλλο και έκανε επιθέσεις σε χρόνο ρεκόρ. Χαρακτηριστική είναι η φάση 10΄΄ πριν το τέλος όταν ο Απόλλων ήταν πίσω με 2 (41-43), ο προπονητής του πήρε τάϊμ-άουτ και στην επαναφορά της μπάλας η Κυρατζή έκανε αμέσως τρίποντο από τα 9 μέτρα.

Ο  Απόλλων ξεκίνησε καλυτερα το αγώνα ενώ ο ΠΑΣ  στηριζόταν μόνο στα τρίποντα της Ντόκου και τις προσπάθειες της Δαλάκα. Στο 2ο ημίχρονο  ο Απόλλων προηγήθηκε 40-33 στο 36ο και τίποτα δεν έδειχνε ικανό να του στερήσει τη νίκη. Οι γηπεδούχες όμως από εκεί και μετά με γρήγορες επιθέσεις, χαμένα αμυντικά ριμπάουντ και πολλά λάθη δέχτηκαν ένα σερί 1-12 και έχασαν 41-45.
Τα Δεκάλεπτα: 10-8, 17-17, 30-31, 41-45
Απόλλων: Χωλοπούλου 11, Αθανασιάδου 8, Κυρατζή 6 (2), Πισιάνη 2, Κλάγκου, Λογδανίδου 2, Σαρβάνη, Κοτζαΐτση 7 (1), Δεληγιώργη 5.
ΠΑΣ Γιάννινα: Ντόκου 16 (4), Κλείτσα 2, Μεντεσίδου 3, Παπαδιά 2, Σιδέρη 4, Παπαδοπούλου 3, Δαλάκα 9, Βαζάκα 6.

ΑΡΙΩΝ – ΕΛΙΜΕΙΑ 40-35

ΦΟΙΝΙΚΑΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ Α.Γ.  37 - 34 (32-32)
Την πρώτη τους νίκη σε επίσημο αγώνα έκαναν οι μικροί του Φοίνικα με την άμυνα να δίνει την νίκη. Οι παίκτες του Φοίνικα εμφανίστηκαν ιδιαίτερα αγχωμένοι με αποτέλεσμα τα πολλά εύκολα αστοχα σουτ και τα αβίαστα λάθη. Ο αγώνας κρίθηκε στην παράταση με τον Χριστοδούλου να εξιλεώνετε(είχε την ευκαιρία να κάνει το34-32 στον κανονικό αγώνα με) βάζοντας στο 34-34 το τρίποντο που έδωσε την νίκη  στον Φοίνικα.